Arnold gror for misjonen!

20 000 kr for et helskjegg?? Arnold Børud utfordret elevene til at hvis de klarte å samle inn 20 000 kroner på en uke, skulle han gå med helskjegg hele Mars! Målet er allerede nådd!

Vi studenter på bibelskolen har et misjonsprosjekt vi står på for: Bibelskolen i Bafoulabe i Mali. En viktig skole for å styrke den unge kirka i Mali, og utruste de kristne der til å gi evangeliet videre i et land med få kristne.

En god sak i seg selv, men det er så mangt man kan la seg engasjere av! En viss Arnold Børud lovte oss nemlig i forrige uke at om vi innen fredag klarer å samle inn 20 000 ferske kroner til Bibelskolen i Bafoulabe, skal han spare skjegg hele mars!
Arnold trodde nok han var trygg, men vi tok utfordringa på strak arm! Og som Biggere står vi sammen for å nå mål, nå er allerede over 20 000 er kommet inn!

Fastetida som vi nå er inne i, er tid for å heve blikket opp fra sine egne behov.  Vi har sett det sterke behovet for penger  på bibelskolen i Bafoulabe, og med Arnold sin utfordring har det vært utrolig spennende å få være med å gi penger til noen som virkelig  trenger det mye mer enn vi studenter trenger!
Og om ønsket om å se Arnold i skjegg som motivasjon veier vel så tungt som misjonssaken akkurat i dag, så ser vi ikke så smått på det heller, for som husmor sa det; denne typen stunt er kanskje framtidens form for basar!?

Så skal vi fra vår side love å komme tilbake med bilder og cm utover i mars, der kan følge med på utviklingen av skjegget!
Pga, ferieavvikling blir nok de første bildene etter ferien, men legger ut et  om hvordan det ser ut nå!

Det er bare å følge med på på denne linken, å se skjeggets progresjon!







Du trenger Flash for å se galleriet. last ned Flash. Hvis du har Flash installert klikk HER.

Ukas bibelvers

"Blant dem er også dere som er kalt til å høre Jesus Kristus til."

Romerne 1:6

 

Adresse

Østerhusmonen 81
4879 Grimstad

Telefon

37 25 68 00
EDB Totalpartner AS
Oppdateres med eRedaktør